poniedziałek, 6 października 2014

Złoto tanieje

Od lipca kurs kontraktów terminowych na złoto spada. Wszyscy zastanawiają sie, dlaczego złoto nadal będzie taniało.


Ograniczenie QE przez Rezerwę Federalną wzmacnia dolara. Ceny metali szlachetnych wyrażone w USD spadają od połowy lipca. Od tego czasu złoto potaniało o  9,5%, czyli o prawie 130 USD na uncji. W czwartek rano kontrakty terminowe były notowane po kursie 1.210,12 USD za uncję. Czyli już tylko o 30 USD powyżej dołków z czerwca i grudnia 2013 roku, gdy cena żółtego metalu notowała najniższe poziomy od 2010 roku.  


Warto więc inwestować w diamenty, te zawsze są dobrą inwestycją.

A jeśli chcesz spieniężyć swoje brylanty uczynisz to bez problemu tu:

http://www.diamondchand.pl/skup-zlota-i-diamentow.html

niedziela, 21 września 2014

Kopalnia diamentów Cempaka

Kopalnia Cempaka jest jednym z największych kopalni diamentów w Indonezji i na świecie. Znajduje się w kopalni South Kalimantan, Borneo. Kopalnia szacuje swoje rezerwy diamentów na 32,9 mln karatów. Kamieni szukają tu nierzadko całe rodziny. Mężczyźni stoją najczęściej na rusztowaniach w 10-15 m szybach i wybierają glebę, glinę i żwir, pośród których, już na powierzchni, kobiety poszukują okruchów kamieni szlachetnych. W pobliskim mieście, Martapura, kamienie są cięte i szlifowane.

niedziela, 10 sierpnia 2014

iphone z diamentami

Z ofertą sprzedaży luksusowych wersji najnowszego iPhone'a wystąpiła

Amerykańska spółka   Brikk oferuje wysadzane brylantami tablety czy pozłacane wersje iPhone'ów.

Najnowsza wersja iPhone'a ma być dostępna do sprzedaży we wrześniu. Wszyscy, którzy zamówią złote wersje będą musieli odczekać 4 tygodnie od dnia premiery na oprawę telefonów w złoto.

Luksusowy iPhone 6 jest będzie dostępny w 14 wersjach, w tym:
  •  pokryte 24-karatowym złotem żółtym
  •  platyną próby 950
  •  24-karatowym złotem różowym
  •  białe lub czarne z diamentowym logiem Apple.
Najtańsze, złote dostępne już  od 4495 USD; za te wysadzane diamentami 8395 USD.

poniedziałek, 21 lipca 2014

O diamentach film krótki

Świetny film pokazujacy jak ze skały powstają takie cuda jak diamenty.

Potem te drobne kamyczki stają się wartymi fortunę klejnotami umieszczanymi w pierścionkach zaręczynowych, koliach oraz innych biżuteriach.

niedziela, 2 marca 2014

Cyrkon sprzed miliardów lat.



Około 3,7 mld lat temu powstały kryształy cyrkonu .  W Australii, na terenie  tarczy Yilgarn geolodzy znaleźli  ziarna cyrkonu – odpornego minerału wchodzącego w skład skał granitoidowych.

Cyrkon – pospolity minerał z gromady krzemianów wyspowych.

Skład chemiczny minerału stanowi głównie krzemian cyrkonu. Nazwa nawiązuje do wyglądu zewnętrznego i pochodzi od perskiego „zargun” (zar = złoto, gun = barwa) czyli „złocisty”.

Tworzy kryształy izometryczne, słupkowe, igiełkowe. Występuje w skupieniach ziarnistych, zbitych, ziemistych lub promienistych, w formie okrągłych ziarn i otoczaków w osadach aluwialnych. Jest izostrukturalny z thorytem, coffinitem, hafnonem, ksenotymem.

Jest kruchy, przezroczysty.

W zależności od domieszek posiada różne barwy i odcienie: złocistobrunatny, jasnożółty, słomkowożółty (jargon), jaskrawożółty (melichrysos), różowy, czerwony, czerwonopomarańczowy (hiacynt), zielony (beccaryt), fioletowy, niebieski (starlit), niebieskozielony, brunatny, czarny; bywa też bezbarwny (sparklit). Niekiedy wykazuje efekt kociego oka.

Często zawiera pewne ilości : uranu, toru (malakon), hafnu (alvit), niobu, tantalu, itru i innych ziem rzadkich oraz wody (cyrtolit).





Skały, w składzie których pierwotnie znalazły się badane cyrkony, już nie istnieją. Pozostały po nich tylko te ziarna minerałów, które trafiły do skał osadowych o wieku około trzech miliardów lat. Uległy one później metamorfizmowi, ale cyrkony zachowały się do dzisiaj.




sobota, 15 lutego 2014

Gwiezdne wojny w pierścieniach

Piękna kolekcja pierścieni z serii Star Wars.
Kawał biżuterii raczej męskiej, ale pięknej. 
Jak to piękna forma daje do myślenia o sile i mocy Yeday!

  R2-D2

 

  Mistrz Yoda

 

sobota, 25 stycznia 2014

Kopalnia diamentów Jwaneng





Jwaneng Diamond Mine jest najbogatszą kopalnią diamentów na świecie, znajduje się w południowo-środkowej Botswanie około 120 kilometrów ( 75 mil) na zachód od miasta Gaborone , w dolinie rzeki Naledi Kalahari . Jwaneng , co oznacza " miejsce z małych kamieni " , jest własnością Debswana , spółką  firmy De Beers i rządu Botswany. Jest to druga z czterech kopalń najnowszy obsługiwanych przez spółkę , które rozpoczęły działalność w 1982 roku.

Jwaneng jest kopalnią odkrywkową . Kopalnia produkuje 9,3 mln ton rudy rocznie, a dodatkowe 37 mln ton rocznie z skały płonnej . Kopalnia znajduje się na trzech rurach kimberlitu , które zbiegają się w pobliżu powierzchni , obejmującej 520.000 metrów kwadratowych na parterze . Obecnie kopalnia produkuje około 11 mln karatów (2200 kg) diamentów . Wydajność  w kopalni wynosi około 1,25 karatów za tonę ( 250 mg / t ) . Począwszy od 2005 r. , znane zasoby pozwolą na produkcją na obecnym poziomie przez 27 lat . Wysokie tempo wydobycia diamentów sprawiaja, że Diamond Mine Jwaneng jest najbogatszą kopalnię diamentów na świecie pod względem wartości odzyskanych diamentów .



Jwaneng zatrudnia ponad 2100 osób. Kopalnia jest również właścicielem i operatorem lokalnym szpitala i lotniska. Kopalnia utrzymuje certyfikat ISO 14001 dla zgodności środowiska. Jwaneng znany jest z wysokim poziomem bezpieczeństwa , zdobywając wiele krajowych i międzynarodowych nagród bezpieczeństwa .


środa, 8 stycznia 2014

Diamentowa Świnia

Diamentowa Świnia (skt. Wadżrawarahi, tyb. Dordże Phamo) – dakini symbolizująca mądrość wszystkich buddów, ważna w tradycjach ningma i kagyu buddyzmu tybetańskiego. Za wcielenie Wadżrawahari uważana jest Jesze Tsogjal, uczennica i partnerka Guru Rinpocze.

Świnia reprezentuje podstawową ignorancję przemienioną w najwyższą mądrość.